دام و طیور

✅نکاتی مهم در زمان استفاده از چربی‌ها در جیره گاوهای شیری عبارتند از:

◀️برای استفاده از چربی در جیره گاوهای شیرده، می­بایست دوره عادت پذیری حیوان را مد نظر قرار داد.
◀️هنگامی­که مکمل چربی به جیره اضافه می­شود، می­بایست درصد کلسیم و منیزیم در کل جیره افزایش یابد (کلسیم ۰/۹ تا ۱ درصد و منیزیم ۰/۳ درصد، بر اساس ماده خشک). برخی تحقیقات پیشنهاد کرده اند که با افزایش میزان چربی در جیره غذایی نیاز به کلسیم به عنوان عامل صابونی کننده چربی افزایش می یابد(اولتجن ۱۹۷۵) .

نکاتی مهم در زمان استفاده از چربی‌ها در جیره گاوهای شیری

– جیره گاوهای شیری

◀️استفاده از چربی غیراستاندارد یا محافظت نشده سبب افزایش صابونی شدن کلسیم و منیزیم در شکمبه و دفع آنها از طریق مدفوع می شودبه ازای افزایش هر ۳ درصد چربی به جیره، باید ۱ درصد به میزان پروتئین غیر قابل تجزیه عبوری در شکمبه افزوده شود. به عبارت دیگر به ازای هر یک مگاکالری انرژی خالص شیرواری حاصل از چربی اضافه شده، ۷۲ گرم پروتئین غیر قابل تجزیه در شکمبه می­بایستی منظور شود.

◀️حد مجاز مقدار چربی مصرفی را به طور کلی برای گاو و سایر حیوانات شیرده ۵% می باشددر جیره گاوهای شیرده، چربی حاصل از منابع طبیعی (علوفه­‌ها، دانه­‌های حبوبات، دانه­‌های روغنی و پیه) از ۵ درصد کل چربی جیره تجاوز ننماید. افزایش کل چربی جیره به بیش از ۸ درصد می­تواند هضم فیبر را کاهش داده و منجر به افت درصد چربی شیر گردد.
◀️استفاده از مکمل نیاسین که ممکن است از دوره ی خشک آغاز شده باشد، باید برای گاوهای پر شیر ادامه یابد. در این حالت مصرف غذا احتمالاً بیشتر و احتمال بروز کتوز کمتر خواهد بود.کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

All Comments:

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۰

فروردین
دامداری

استرس گرمایی

استرس گرمايي به عنوان یکی ازمشکلات اصلی در گاوداری های ایران به خصوص در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری می باشد. گاوهاي شيري به استرس گرمايي بسيار حساس هستند. استرس گرمايي نه تنها از راه افت توليد، افت كيفيت شير و کاهش باروری بر درآمد توليد كننده اثر منفي ميگذارد، بلكه سبب بروز مشكلاتي در سلامتی گاوهای […]

۲۰

فروردین
پودر چربی خالص و کلسیمی پارس فت

پودر چربی خالص و کلسیمی پارس فت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته،[…]