پودرهای چربی پارس فت

امروزه استفاده از منابع پودر چربی در تغذیه گاوهای شیرده، به دو دلیل در حال رواج یافتن است:

✅اقتصادی شدن جیره به ازای تامین هر واحد انرژی. به این طریق میتوان هزینه خوراک را کاهش داد چرا که مکمل چربی نسبت به دانه غلات به ازای واحد انرژی متابولیسمی ارزان تر است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

– پودرهای چربی پارس فت

✅از منابع پودر چربی می­توان برای افزایش غلظت انرژی در جیره گاوهای پرتولید استفاده نمود. در ابتدای دوره شیردهی، گاوهای شیرده پر تولید نمی توانند به میزان کافی خوراک مصرف نمایند و بالطبع انرژی مورد نیاز بدن آن­ها تامین نخواهد شد. استفاده از منابع پودر چربی در جیره گاوهای شیرده به جهت جلوگیری از کاهش شدید وزن بدن، کوتاه نمودن مدت زمان کاهش وزن بدن و جبران وزن از دست رفته در ابتدای شیردهی توصیه می گردد. توازن منفی انرژی در اوایل شیردهی همراه با بی نظمی های متابولیکی همچون کبد چرب و کتوز (گرام ۱۹۹۳) و اسیدوز شکمبه ای (اوون و همکاران ۱۹۹۸) می باشد .این مهم ضرورت حضور چربیها را در جیره برای خوراکی با حجم کمتر و انرژی بیشتر نمایان می کند. درصد چربی شیر ، تولید چربی شیر روزانه و تولید شیر در گاو های تغذیه شده با جیره حاوی چربی و کربوهیدرات در مقایسه با آنها که فقط حاوی کربوهیدرات بودند بالاتر بود. علایم کمبود انرژی در گاوها به صورت افت زیاد وزن و تولید شیر همراه با کاهش تداوم شیردهی ،کاهش چربی شیر، ازبین رفتن قوام مدفوع، عدم فحلی و پایین آمدن نرخ آبستنی بروز می کند .در هوای گرم مکمل های چربی به کاهش تنش گرمایی در گاوهای شیری کمک می کنند چون آنها در جریان گوارش و استفاده ی بدن در مقایسه با کربوهیدرات ها و پروتئین ها حرارت کمتری تولید می کنند .وقتی سطح چربی های جیره (براساس وزن خشک ) حدود ۵درصد باشد تولید شیر به حداکثر می رسد.

All Comments:

 1. Barbara

  مرداد ۱۲, ۱۳۹۹

  I’m gone to tell my little brother, that he should also visit this webpage on regular basis to
  get updated from most up-to-date information.

  Check out my webpage … CBD for Sale

 2. Cecil

  مرداد ۲۹, ۱۳۹۹

  For most up-to-date information you have to visit the
  web and on internet I found this website as a most excellent site for latest updates.

  Also visit my website :: free xbox live codes

 3. Sylvia

  شهریور ۴, ۱۳۹۹

  Yes! Finally something about blog.

  Feel free to surf to my web blog … Gina

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۰

فروردین
دامداری

استرس گرمایی

استرس گرمايي به عنوان یکی ازمشکلات اصلی در گاوداری های ایران به خصوص در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری می باشد. گاوهاي شيري به استرس گرمايي بسيار حساس هستند. استرس گرمايي نه تنها از راه افت توليد، افت كيفيت شير و کاهش باروری بر درآمد توليد كننده اثر منفي ميگذارد، بلكه سبب بروز مشكلاتي در سلامتی گاوهای […]

۲۰

فروردین
پودر چربی خالص و کلسیمی پارس فت

پودر چربی خالص و کلسیمی پارس فت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته،[…]